Sprawdź odpowiedzi na najczęściej frapujące pytania

To co istotne i ważne, aby współpracowało Nam się lepiej.Kliknij w pytanie aby zobaczyć odpowiedź.
Najlepiej z rocznym wyprzedzeniem. Za bezpieczny termin uznaję początek roku kalendarzowego, w którym bierzecie ślub. Oczywiście może się zdarzyć również tak, że będę miał wolny termin nawet kilka miesięcy przed Waszą uroczystością. W celu zabukowania reportażu konieczne będzie spotkanie, na którym ustalimy szczegóły współpracy, a następnie podpiszemy umowę.
Podpisanie umowy oraz wpłata zadatku są gwarancją rezerwacji terminu. Zadatek zazwyczaj wynosi około 25% całkowitej kwoty. Pozostałą część płacicie 7 dni przed terminem uroczystości lub ostatecznie w dniu wykonania usługi.
Wszystkie zlecenia wykonuję samodzielnie. Zdjęcia, które publikuję są mojego autorstwa oraz poddane autorskiej korekcie barwnej. Podpisujecie umowę ze mną i macie pewność, że wykonane zdjęcia będą przygotowane na takim poziomie, jaki widzieliście w moim portfolio.
W życiu wszystko zdarzyć się może. W wyjątkowej sytuacji nie zostawię Was „na lodzie”, na pewno zaproponuję wykonanie reportażu przez zaufaną i profesjonalną osobę. Przy czym obróbka zdjęć oraz ewentualne projektowanie albumu będzie wykonane przeze mnie. Jeśli jednak taka forma Wam nie odpowiada zwrócę zadatek.
Ukończyłem wymagany kurs w Kurii Archidiecezji Katowickiej. Posiadam zaświadczenie na mocy, którego mogę fotografować w trakcie mszy świętej. Pamiętajcie jednak, że ostateczną decyzję podejmuje kapłan udzielający sakramentu. Przed każdym ślubem obligatoryjnie spotykam się z księdzem, który będzie udzielał sakramentu. Wspólnie ustalamy, jak będę mógł dokumentować uroczystość.
W cenie reportażu uwzględniłem już dojazd do 50 km, jeśli jednak droga jest dłuższa kalkulujemy koszty indywidualnie do zlecenia.
Plener w dniu wesela to wygoda, jest krótki - trwa maksymalnie 1 godzinę. Może być wykonany na terenie domu przyjęć, w ogrodzie lub w pobliskiej okolicy. Zamykamy magię chwili - emocje, ten sam makijaż, fryzura. Jednak pamiętajcie, że na sali czekają na Was goście weselni, macie przed sobą jeszcze zabawę do białego rana. Podczas pleneru innego dnia, po pierwsze mamy lepszą, wymarzoną lokalizację i pogodę. Nie patrzymy na zegarki, możemy na spokojnie wykonywać ujęcia - przy czym standardowo plener trwa około 3 godzin. Nie dbacie o to czy ubrudzicie się, czy też wrócicie na czas do czekających na sali gości. Macie czas tylko dla siebie. Jednak jest to opcja bardziej kosztowna. Nie tylko wzrastają koszty mojej usługi, ale też także trzeba pamiętać o makijażu i fryzurze.
Standardowo selekcja zdjęć oraz ich korekta barwna trwa maksymalnie do miesiąca. Termin może się wydłużyć jeśli zdecydujecie się na plener w innym terminie.
Oczywiście, to Wy decydujecie które zdjęcia znajdą się w albumie. Możecie również zdać się na mój wybór.


Podczas spotkania chętnie odpowiem na resztę pytań

Ślub to niezwykły moment i oczywiste jest, że chcecie zaplanować go perfekcyjnie. Wyjątkowe fotografie będą przypominać Wam o tych pięknych chwilach.