grudnia 28 2013

Zdjęcia do kalendarza JSW na 2014 rok

Pierwszy raz w życiu byłem “na dole” i to w dodatku z aparatem! Skończyło się na czterech zjazdach, które zaowocowały wykonaniem części zdjęć na potrzeby kalendarza Jastrzębskiej Spółki Węglowej na 2014 rok. Poniżej prezentuję zdjęcia, które znalazły się w projekcie kalendarza.

06

Zobacz całość


grudnia 23 2013

Wernisaż “Do Wnętrza Ziemi”

Śląski krajobraz wraz z tajemniczą wędrówką kilkaset metrów pod ziemię można zobaczyć na wystawie fotografii pt.: „Do Wnętrza Ziemi”. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 grudnia o godz. 17:00 i oficjalnie rozpocznie tegoroczny 9. Wodzisławski Przegląd Kina Uff!owego. Wystawę będzie można oglądać do połowy stycznia 2014r.

„Projekt, w ramach którego miałem okazję uczestniczyć, wciągnął mnie pod ziemię i pozostanie na długo w mojej pamięci. Podczas wędrówki mogłem podejrzeć jak wygląda praca „młodych” górników. Warto dodać, że wszystkie fotografie zostały wykonane w cyfrowej technice HDR, za pomocą której możliwe jest wydobycie większej głębi tonalnej w każdym kadrze” – mówi Dawid Lach, autor zdjęć.

Wernisaż odbędzie się w Holu Głównym Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Źródło: www.kinouffowe.blogspot.com

kino uffowe zaproszenie na wernisaz


grudnia 8 2013

Pocztówka z Loslau

I powtórzę jeszcze raz: Wodzisław się zmienia.

Loslau


grudnia 7 2013

Wernisaż Fotobalansu pt.: “Spacer po Wodzisławiu”

Wernisaż zdjęć Stowarzyszenia Fotobalans jest powiązany z otwarciem pierwszej galerii handlowej “Karuzela” w Wodzisławiu Śl. Do końca grudnia nasze fotografie można oglądać w poczekalni nieopodal przystanków PKS. Zapraszamy!

wernisaż w karuzeli


grudnia 7 2013

Tak wygląda jesień na Balatonie

Wodzisławski Balaton jeszcze nie raz nas zachwyci ;-) .

balaton w wodzisławiu

Zobacz całość


grudnia 7 2013

III miejsce w konkursie pt.: “Przez okno”

Poniższa praca została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Forum Obiektywne z Niedobczyc. Zdjęcia przedstawiają występ Anny Filipowskiej (finalistki Mam Talent – TVN), zostały wykonane podczas tegorocznej gali sztuk walki Only1 w Ustroniu. Przyznam szczerze że występ był na tyle widowiskowy, że w pewnym momencie poprostu odłożyłem aparat na bok i podziwiałem artystyczny taniec w towarzystwie muzyki i świateł.

Anna Filipowska

Zobacz całość


grudnia 7 2013

Solarografia po raz pierwszy

.. w moim wydaniu ;-) . Aparat wykonany z puszki po Red Bull-u. Czas ekspozycji około 1 miesiąc. Chciałem zarejestrować prace remontowe, które sukcesywnie trwają od kilku tygodni na terenie wodzisławskich koncentratów.

201310-solarek-koncentraty-wodzislaw-2


grudnia 7 2013

I ♥ Zante

Kolejny reportaż z cyklu greckich wojaży. Szczególnie zadowolony jestem z tych kilku zdjęć wykonanych w zakładzie szewskim.

Zante

Zobacz całość


grudnia 7 2013

Sesja ślubna w Chudowie!

Na zdjęciach Ania i Tomek.

plener Ania i Tomek

Zobacz całość


grudnia 7 2013

Wesele Ani i Tomka.

wesele Ania i Tomek

Zobacz całość