stycznia 27 2013

Browar w Raciborzu i Zamek Piastowski.

26 stycznia 2013r całkowicie spontaniczny plener razem z Pstrykam Śląskie. Zwiedziliśmy browar, skosztowaliśmy świeżego (jakże pysznego!) piwka. Zobaczyliśmy Zamek Piastowski i co więcej poznaliśmy wielu fantastycznych ludzi. Pozytywny dzień, a ja powtórzę po raz kolejny: “oby więcej takich wypadów”.

IMG_4190-2

Zobacz całość


stycznia 26 2013

Kabaret K2 – “Wieczni chłopcy”.

25 stycznia 2013r miał miejsce świetny występ kabaretu K2. Cała publika po prostu ryczała ze śmiechu ;-) . Warto dodać iż organizatorem występu była Restauracja & Pizzeria Kamaro z Wodzisławia Śląskiego.

IMG_4001-Edit


stycznia 26 2013

Klaudia w studio.

Podczas środowego spotkania Fotobalansu zorganizowaliśmy sesję zdjęciową. Na zdjęciach pozuje Klaudia.

Klaudia

Zobacz całość


stycznia 12 2013

Stara Cegielnia na Maruszach.

W poszukiwaniu industrii w naszym regionie trafiłem na Starą Cegielnię w Wodzisławiu Śląskim. Miejsce dość znane chodź nigdy wcześniej tam nie byłem. Mało tego ostatnio można było w lokalnej prasie trochę poczytać o wspomnianej cegielni:

9 grudnia 2011
“Na prośbę jednego z mieszkańców strażnicy miejscy skontrolowali teren byłej cegielni przy ul. Bogumińskiej. Zgłaszający informował fankcjonariuszy, że teren nieczynnego zakładu jest niezabezpieczony a budynki tam znajdujące się grożą zawaleniem.”
źródło: www.naszWodzislaw.com

26 marca 2012
“Pożar w byłej cegielni na Maruszach – Prawdopodobnie ktoś podpalił znajdujące się tam gumowe odpady (taśmy górnicze).”
źródło: www.tuWodzislaw.pl

Pozostałości po kolebce przemysłu to niestety.. ruina, jednak najbardziej zauroczyło mnie miejsce gdzie niegdyś wypalano cegłę. Właśnie tą fotografię wybrałem jako główną do galerii. Zapraszam do zwiedzania.

Stara Cegielnia na Maruszach

Zobacz całość


stycznia 5 2013

Wernisaż Fotobalansu pt. “Słów Kilka”.

4 stycznia 2013 roku w wodzisławskim Muzeum miało miejsce otwarcie wystawy pt.: “Słów kilka”, przygotowanej przez członków Stowarzyszenia Fotobalans. Wystawa jest dla nas motywacją, aby w całym roku realizować swoje projekty, osiągnąć zamierzone cele i pokazywać sztukę. Zdjęcia to nie tylko przestrzeń RGB – to także wielkoformatowe wydruki zawieszone na ścianach.

Fotobalans wystawa "Słów Kilka" muzeum Wodzisław

Zobacz całość


stycznia 2 2013

Początek i koniec Odry Wodzisław.

Podczas przygotowywania do wystawy zainspirowała mnie fotografia wisząca w Wodzisławskim MOSIRze. Było to zdjęcie grupowe zawodników Odry Wodzisław. Na fotografii była informacja:
Zdjęcie datowane jest miesiącem październik 1920 rok. Zostało przekazane przez Pana Stanisława Kołackiego pierwszego prezesa KS. “ODRA” Wodzisław Śl. na ręce Zygfryda Kiermaszka (Byłego trenera i v-ce prezesa) w 1978 roku.

Od lewej stoją: Smuda, osoba nieznana, F.Zając, P. Gieman, K. Puk, E. Achtelik, H. Tront, S.Kołacki (prezes), osoba nieznana.
W środkowym rzędzie: J. Tatuś, B. Faber, R. Tatuś.
W dolnym rzędzie: J. Lazar, P. Cebula, K. Miełek.

Zdjęcie zostało udostępnione do opracowania historycznego z okazji 80-letniej działalności klubu. Na odwrocie sygnowane jest napisem: “Na pamiątkę lipiec 1987r. Stanisław Kołacki”.

Foto-manipulacja której się dopuściłem, przetasowała lata z 1920 do 2010 roku – aktualizuje skład zawodników MKS Odry Wodzisław.
W górnym rzędzie: Brasilia, Mauro Cantoro, Arkadiusz Onyszko, Marcin Malinowski , Jan Woś.
Dla ciekawskich zdjęcie w kolorze jest mojego autorstwa – ostatni ułamek składu istniejącej jeszcze Odry Wodzisław.

IMG_3728-OLD-NEW


stycznia 1 2013

Femme Fatale.

Fotografia ołówkiem rysowana.

IMG_9648-podgladacz-ps