grudnia 30 2012

Basen “Bażanciarnia” w Radlinie.

Obcowanie ze sztuką popłaca, podczas wczorajszych dyskusji pojawiła się nam w głowach myśl o plenerze na Radlińską Bażanciarnię. Pamiętacie to kąpielisko? – zobaczcie jak wygląda dzisiaj. Szukając w sieci informacji co działo się z tym miejscem przez ostatnie lata znalazłem takie artykuły:

22 czerwca 2005
“Dobra wiadomość na pierwsze dni lata. Otwarto basen w Radlinie: znów jest czynny ośrodek „Bażanciarnia”…Obiekt należał kiedyś do kopalni Marcel, teraz został wyremontowany przez nowego właściciela. Teraz osrodek rekreacji „Bażanciarnia” cieszy oczy wypoczywających: są tam dwa duże baseny i brodzik dla dzieci. Największy ma długość 25 metrów, głębokość 3,5 metra. Są boiska do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej, domki kempingowe oraz piasek sprowadzony znad morza.”
źródło: www.radio90.pl

2 sierpnia 2010
“O zamknięciu basenu informuje stosowna wywieszka na okienku kasowym. Właściciel przeprasza wszystkich zainteresowanych. Jak ustaliliśmy, obiekt jest zamknięty w związku z planowaną przebudową. Basen ma być kryty. Przebudowa powinna ruszyć jeszcze w tym roku.”
źródło: www.nowiny.pl

3 sierpnia 2010
“Co się dzieje w Bażanciarni w Radlinie?… Popularna Bażanciarnia jest zamknięta, mimo iż miasto wybudowało drogę dojazdową do kąpieliska. „Szkoda” – mówią radlinianie.”
źródło: www.radio90.pl

6 marca 2012
“Ukradli krzesła z bażanciarni za 20 tys. zł. Nieznani sprawcy splądrowali nieczynny lokal gastronomiczny na terenie tzw. bażanciarni w Radlinie przy ul. Rybnickiej.”
źródło: www.nowiny.pl

Bażanciarni naprawdę brakuje. Świetna lokalizacja, przy głównej trasie Rybnik – Wodzisław, wkoło zielono… Kąpielisko w Radlinie świetnie łatało dziurę pomiędzy Rudami, a Jastrzębiem. Naprawdę mam nadzieję, że jakiś inwestor przywróci życie w to miejsce.

basen Bażanciarnia w Radlinie

Zobacz całość


grudnia 30 2012

8. Wodzisławski Przegląd Kina Uff!owego i wystawa ” In Minor”.

Ostatni weekend grudnia spędzony bardzo kulturalnie w Wodzisławskim centrum. A to za sprawą kolejnego już Przeglądu Kina Uff!owego połączonego z wystawą Mariana Miełka pt:”Jak na Marsie”.W sobotę zaś kolejny wernisaż pt: “In Minor”, tym razem w Słodkiej Manufakturze Leona – zdjęcia prezentowane przez grupę Pictorial Team z Mieczysławem Wielomskim na czele.

8. Wodzisławski Przegląd Kina Uff!owego

Zobacz całość