maja 18 2014

Flybag “Season Opening” – Świerklany

..i pamiętajcie – to pierwsza taka poducha w Europie! Odwiedzajcie też flybag.pl.

IMG_7884

Zobacz całość


kwietnia 27 2014

Wodzisław Śląski też jest HAPPY!

Stowarzyszenie Fotobalans podjęło się realizacji teledysku inspirowanego utworem Pharrella Williamsa – Happy. Całość materiałów video jest dostępna pod adresem: www.happy.wodzislaw-slaski.pl. Zobacz efekty naszej pracy.


grudnia 7 2013

Wernisaż Fotobalansu pt.: “Spacer po Wodzisławiu”

Wernisaż zdjęć Stowarzyszenia Fotobalans jest powiązany z otwarciem pierwszej galerii handlowej “Karuzela” w Wodzisławiu Śl. Do końca grudnia nasze fotografie można oglądać w poczekalni nieopodal przystanków PKS. Zapraszamy!

wernisaż w karuzeli


września 5 2013

BFF – Balans Foto Festiwal 2013 w Wodzisławiu Śląskim!

Zapraszamy na pierwszą edycję Balans Foto Festiwalu w Wodzisławiu Śląskim, który odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury – już 6 i 7 września Miasto będzie stolicą sztuki w naszym regionie.

“Okres wakacyjny dobiega końca ,wspomnienia powolutku się zacierają tak więc chcemy zaraz po wakacyjnym szaleństwie dać Państwu następny zastrzyk wrażeń w postaci Sztuki z dużej litery. Zaszczycą nas wspaniali artysci branży fotograficznej oraz grupy fotograficzne, przedstawiając swoje dzieła jak i odkrywając rąbek tajemnicy powstania tak wspaniałych fotografii” – mówi Dariusz Langrzyk, prezes Stowarzyszenia Fotobalans.

„Zorganizowanie Festiwalu w Naszym Mieście nie było proste, bo brakuje miejsca na wystawienie tak ogromnej ilości fotografii. Z biegiem czasu postawiliśmy jednak na cyfrowy przekaz zdjęć w formie multimedialnej. Mam nadzieję, że będzie to strzał w dziesiątkę – mówi Dawid Lach, wice-prezes Stowarzyszenia Fotobalans.

W trakcie dwudniowego festiwalu będzie można także zobaczyć wystawę zdjęć Stowarzyszenia Fotobalans, organizatora BFF. Ponadto w WCK odbędą się także warsztaty z fotografii makro oraz fotografii reklamowej, na które organizator wcześniej przyjmuje zapisy. Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę: www.fotobalans.pl. Zarówno wstęp na Festiwal jak i udział w warsztatach fotograficznych jest bezpłatny!

bff-line-up-900px


czerwca 17 2013

Outsider.

IMG_9815

Preferencje

kwietnia 14 2013

Wernisaż projektu “6 Ścian”.

6 Ścian był projektem realizowanym przez Stowarzyszenie Fotobalans i z całą pewnością nie zawaham się podkreślić, że ten projekt był zdecydowanie inny od wszystkich pozostałych jakie dotychczas organizowaliśmy. Każda fotografia powstała ze sklejenia kilku zdjęć w jedno. Każda praca zawiera przesłanie, którym autor chciał podzielić się z widzem. Poniżej opublikowałem moje 6 Ścian – motywem przewodnim jest “dylemat wyboru”.

2-gut

Zobacz całość


marca 28 2013

Warsztaty z obróbki fotografii z Pawłem Jackowiakiem.

Stowarzyszenie Fotobalans wraz z PJ Studio zapraszają na warsztaty z cyfrowej obróbki zdjęć w programie Adobe Photoshop.
Kurs dotyczyć będzie przede wszystkim wprowadzenia w świat foto-manipulacji z szczególnym naciskiem na obróbkę fotografii w stylu glamoure.
Zajęcia odbędą się 27 kwietnia 2013 roku w Wodzisławiu Śląskim w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Bogumińskiej 8 (budynek MOSIR-u), a prowadzącym będzie Paweł Jackowiak (www.paweljackowiak.pl).
Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 400zł. Karta zgłoszeniowa oraz regulamin można pobrać pod adresem: www.fotobalans.pl, informacje telefoniczne pod numerem 791-591-891.

warsztaty fotobalans paweł jackowiak


marca 20 2013

Zaproszenie na wernisaż pt.:”6 Ścian”.

Już pytają czy zajmuję się: budowlanką, wykończeniówką, tapetowaniem i takimi sprawami jak poruszam temat Sześciu Ścian ;-) . A tak serio to serdecznie zapraszam na wernisaż fotografii organizowany przez Stowarzyszenie Fotobalans. Tym razem napewno będzie INACZEJ!

6scian-plakat-a3-RGB-2

“Otwarcie wystawy zaplanowano na 12 kwietnia 2013 roku o godz. 18:00 w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. 6 Ścian to nasz wspólny projekt, to kolekcja zdjęć wykonanych podczas wyjazdów plenerowych wymieszanych z indywidualną (jakże kreatywną!) wizją każdego z nas – dodaje Dawid Lach, wice-prezes Stowarzyszenia.
Wystawę w Bibliotece będzie można zobaczyć do końca kwietnia, a w maju zostanie ona przeniesiona do Słodkiej Manufaktury Leona również w Wodzisławiu Śląskim.”


marca 20 2013

Międzynarodowy Festiwal Fotografii w Rybniku 2013.

W tym roku Stowarzyszenie Fotobalans zaprezentowało na festiwalu wystawę pt.:”Słów kilka”. Silne naładowanie chęcią do realizacji nowych projektów zakończone – najwyższa pora wziąć się do roboty. Zdjęcie poniżej jest autorstwa Darka Langrzyka.

51421dee579e5-2


lutego 9 2013

Paulina.

Luty 2013, zdjęcie wykonane w trakcie środowego spotkania Stowarzyszenia Fotobalans.

IMG_4346-after